Вчені дізналися, чому в Росії і штаті Вісконсін багато п’ють і хворіють на цироз

Місце вашого проживання може впливати на те, скільки ви вживаєте алкоголю. Згідно з новим дослідженням відділення гастроентерології Піттсбурзького університету (University of Pittsburgh), люди, що живуть у відносно більш холодних регіонах, де менше сонячного світла, п’ють більше алкоголю.

Дослідження, нещодавно опубліковане в журналі Hepatology, показало, що по мірі зниження температури і кількості сонячного світла, зростає вживання алкоголю. Кліматичні фактори також були пов’язані зі зловживанням алкоголем і поширенням викликаних алкоголем захворювань печінки – однією з основних причин смерті пацієнтів, які довго і надмірно п’ють.

«Багато хто припускав, що це так, але ніхто досі не підводив під це наукову базу. Чому в Росії п’ють так багато? А чому багато п’ють в штаті Вісконсін? Всі вважають, що це тому, що там холодно. Але ми не змогли знайти жодного документа чи дослідження, що зв’язує клімат із зловживанням алкоголем або алкогольним цирозом печінки. Це перше дослідження, яке демонструє, що у всьому світі, і в Америці зокрема, у більш холодних регіонах та регіонах з меншою кількістю сонячного світла, алкоголь вживають більше і, відповідно, більш поширений цироз печінки», – говорить провідний автор дослідження Реймон Баталлер (Ramon Bataller).

Алкоголь є судинорозширювальним засобом – він збільшує приплив теплої крові до поверхні шкіри, на якій знаходиться безліч сенсорів температури, тому вживання алкоголю може збільшити відчуття тепла. В Сибіру це може бути і приємне відчуття, але не в пустелі Сахара.

Вживання алкоголю також виявилося пов’язаним з депресією, яка, як правило, зростає в міру зменшення кількості сонячного світла і посилення похолодання.

Використовуючи дані Всесвітньої організації охорони здоров’я, Всесвітньої метеорологічної організації та інших баз даних, група Баталлера виявила явну негативну кореляцію між кліматичними факторами (середньою температурою і часом сонячного світла) і споживанням алкоголю. Вчені враховували загальне споживання алкоголю на душу населення, відсоток населення, що вживає алкоголь і частоту випадків зловживання алкоголем.

Дослідники також виявили докази того, що клімат сприяє збільшення поширеності цирозу печінки. Ці тенденції простежувалися, як при порівнянні різних країн світу, так і при порівнянні між округами у Сполучених Штатах.

«Важливо підкреслити, що є безліч факторів, що спотворюють результати. Ми спробували, наскільки могли, враховувати ці фактори, наприклад, релігію і те, як вона впливає на вживання алкоголю» – говорить провідний автор дослідження Мериткселл Вентура-Коц (Meritxell Ventura-Cots) з Піттсбурзького центру досліджень печінки (Pittsburgh Liver Research Center).

Оскільки велика частина арабів, що проживають в пустельних регіонах, не вживає алкоголь, було важливо перевірити, чи зберігається ця тенденція при виключення мусульманських країн. Аналогічним чином, у штаті Юта діють правила, які обмежують споживання алкоголю, що також необхідно брати до уваги.

При аналізі поширення цирозу дослідники повинні були також враховувати фактори, які можуть посилювати дію алкоголю на печінку – вірусний гепатит, ожиріння і куріння.

Дослідження також припускає, що різні політичні ініціативи, спрямовані на зниження поширеності алкоголізму і цирозу печінки, повинні фокусуватися на певних географічних районах – там, де проблема вживання алкоголю найбільш виражена.

Источник: medportal.ru

Related posts