Як самостійно полегшити біль у спині

Біль в спині є загальною проблемою для людей будь-якого віку. Вона може виникнути в результаті травми або як наслідок повсякденних шкідливих звичок. Ось що рекомендують фахівці для полегшення болю в спині.

1. Частіше рухайте м’язами. Біль у спині часто провокується нашої позою, особливо якщо ми тривалий час проводимо згорбившись. Ерік Робертсон (Eric Robertson) з університету Південної Каліфорнії (University of Southern California) зробив важливе розмежування – горбиться час від часу цілком нормально. Проблема полягає не в позі самої по собі, а в тому випадку, якщо вона занадто довго не змінюється.

«Уявіть, якщо ви одного разу прокинулися, і ви не повертали голову всю ніч. Ну, до кінця дня ви не зможете дуже добре повертати голову вліво або вправо. Це буде викликати почуття скутості і незручності», – пояснив він.

Намагайтеся часто міняти положення тіла, розробляйте суглоби та м’язи за допомогою ряду рухів. Якщо ви постійно перебуваєте за робочим столом, придумайте і виконуйте прості вправи протягом дня. Наприклад, добре допомагає витягування і схрещування рук за спиною, навіть якщо ви більшу частину часу сидите на одному місці.

2. Змініть положення тіла під час сну або поміняйте матрац. Експерти відзначають, що сон на боці є ідеальним положення для хребта – подовжує його і, відповідно, зменшує біль у спині. Також вони радять уникати сну на животі (порушується природна крива хребта) або в позі зародка (плечі і шия повинні бути вирівняні).

В деяких випадках проблеми зі спиною можуть навіть зводитися до типу матраца, на якому ви спите. Одним людям підходять м’які матраци, іншим – тверді, тому при пошуку ідеального матраца деякої кількості проб і помилок не уникнути.

3. Знайдіть більш відповідну сумку. Сумки-шопперы відмінно виглядають, однак, при необхідності щодня носити багато речей, варто перейти на рюкзак. Завдяки двом ременів навантаження зменшується, розподілившись на обидва плеча, а не на одне.

Неправильне носіння сумок може призвести до болю в спині, болі в плечі й навіть до головних болів, розповіла Наталі Ловитц (Natalie Lovitz), клінічний директор професійної фізіотерапії в Нью-Йорку: «Носіння сумки на одній стороні може викликати або підсилити м’язовий дисбаланс в плечах і хребті. Цей дисбаланс може пройти весь шлях вниз і може викликати інші проблеми, такі як зміни в ході».

4. Використовуйте грілку або пакет з льодом. Загальне правило щодо їх застосування – тип болю. Якщо біль з’явилася в результаті травми, для лікування запалення і набряку рекомендується лід. Якщо ж ви відчуваєте скутість і здерев’яніння, вибирайте грілку.

«Використовуйте все, що найкраще підходить для лікування ваших симптомів. Якщо ви спробуєте один спосіб і він неефективний, просто перейдіть на інший і перегляньте ситуацію», – зазначив доктор Рамі Саїд (Rami Said) з Колумбійського університету (Columbia University).

За матеріалами Medical Daily

Источник: medportal.ru

Related posts